top of page
VokacovaDent_3.jpg

Naše služby

Estetická stomatologie

Dokonalý úsměv je v dnešní době důležitým faktorem. V naší ordinaci  používáme bílé fotokompozitní výplně, keramické fazety, keramické overlaye a zubní korunky s důrazem na perfektní vzhled. Náš tým Vám pomůže celý proces estetické korekce či větší rekonstrukce naplánovat a zvolit nejvhodnější postup.

Ošetření zubních kanálků

Ošetření a vyčištění zubních kanálků (tzv. endodontické ošetření) provádíme zcela bezbolestně za použití lokální anestezie. Díky nejmodernějšímu vybavení včetně operačního mikroskopu je ošetření zcela přesné. Můžeme tak zachovat více zdravých zubních tkání a spolehlivě vyčistit kanálky běžným způsobem neošetřitelné. Včasné ošetření může zachránit zdraví zubu a předejít jeho ztrátě.

Komplexní vstupní vyšetření

Při komplexním vstupním vyšetření tým našich skvělých lékařů vyšetří tvrdé i měkké tkáně dutiny ústní pacienta a zhotoví kompletní RTG dokumentaci ke stanovení léčebného plánu a následné preventivní péče.

Preventivní péče

Preventivní prohlídky jsou nejjednodušší cestou k udržení zdravého chrupu. Obecně se doporučuje se absolvovat preventivní návštěvu zubního lékaře každých 6 měsíců.

Dentální hygiena

Perfektně vyčištěný chrup je základem jeho dlouhodobého zdraví. Naše služby zahrnují například bělení zubů, bezbolestné odstranění zubního kamene či odstranění pigmentace pískováním. Naše zkušené dentální hygienistky také poradí s technikou a výběrem prostředků pro čištění zubů. U pacientů s parodontologickými problémy provádíme také hloubkové odstranění zubního kamene z povrchu kořene, tzv. deep scaling.

Stomato-chirurgie

V naší ordinaci provádíme kompletní škálu ošetření zubní chirurgie. Patří mezi ně například extrakce (vytržení) zubu vč. zubů moudrosti v případě, že již není možné zvolit lepší řešení. Celé ošetření probíhá bezbolestně za použití anestezie. Provádíme také resekci (odstranění) kořenového hrotu či augmentaci kosti, jejiž dostatek je předpokladem pro úspěšné zavedení zubního implantátu.

Možností, jak nahradit zcela chybějící zub je celá řada. Po konzultaci s pacientem volí naši lékaři nejvhodnější způsob s ohledem na množství a lokalizaci chybějících zubů. Mezi možná řešení patří například fixní náhrady (tzv. můstky) či snímatelné náhrady (tzv. protézy). Nejčastěji používané funkční i estetické řešení částečného poškození či ztráty tvrdých zubních tkání způsobené nejčastěji úrazem či kazem patří celokeramické korunky.

Zubní implantáty

Implantace je optimálním řešením v případě ztráty jednoho, několika nebo všech zubů. Jedná se o náhradu prakticky k nerozeznání od přirozených zubů. V naší ordinaci používáme špičkové implantáty od švédské společnosti Astra Tech, DIO implants nebo Alpha-Bio. Následně zhotovíme protetickou práci (viditelnou část zubu).

Ortodoncie

Naše ordinace spolupracuje s předními českými specialisty na obor ortodoncie. V případě, že naši lékaři indikují potřebu použití rovnátek, předávají pacienta do péče těchto specialistů.

Paradontologie

Parodontologie se zabývá zdravím parodontu neboli tkání obklopující zuby (dáseň, alveolární kost, závěsný aparát zubů). Nejčastěji se setkáváme s parodontitidou, zánětlivým onemocněním výše uvedených tkání. Naši lékaři se starají o prevencí i péčí o tyto tkáně v případě onemocnění. 

Akutní ošetření

Víme, že v případě akutní bolesti je třeba jednat rychle. Snažíme se tedy pacienty s bolestí ošetřit přednostně v naší ordinaci nebo prostřednictvím široké sítě spolupracujících lékařů. Ošetření akutních případů je provizorní a je zaměřeno na okamžité odstranění Vaší bolesti. Dokončení výkonu se následně naplánuje na dobu, kdy bude dostatek času na definitivní řešení.

Dětská stomatologie

V našich ordinacích nabízíme komplexní péči o celou rodinu. Spolu s rodiči tedy na ošetření standardněi přijímáme také ty nejmenší pacienty. V případě dětských ošetření je naší hlavní prioritou bezbolestný zákrok a příjemná přátelská atmosféra. Za "statečnost" si mohou po ošetření vybrat malý dárek.

bottom of page